اسکنر

اسکنر

اسکنر یک دستگاه الکترونیکی است که می توان با آن اسناد و تصاویر چاپ شده یا دست نوشته را به فرمت های دیجیتال تبدیل کرد و آن را در کامپیوتر یا تلفن همراه ذخیره کرد ، اسکر دستگاهی الکترونیکی میباشد که تصاویر را از اقلام فیزیکی گرفته و آنها را به فرمت دیجیتال تبدیل می کند که این تصاویر را یتوان در کامپیوتر ذخیره کرد و با برنامه های نرم افزاری اصلاح یا مشاهده کرد.

اسکنر با رزولوشن های متفاوتی در بازار وجود دارد و این دستگاهها یکی از راههای مطمئن و مقرون به صرفه در انتقال تصاویر می باشد.

کارکردن با اسکنر چگونه است؟

اسکنر بر اساس اصل بازتاب و انتقال عمل می کند یعنی یک نور روشن به سند تابیده شده تا به یک کپی دیجیتال تبدیل شود و پس از عبور از آییه و لنز به یک حسگر منعکس می شود (این حسگرها یا رسانه ها یک مدار مجتمع الکترونیکی به نام CCD هستند)

ویژگی های اسکنر :

برخلاف اشکال خاصی از انتقال داده ها،اسکن فقط شامل انتقال تصویر به شکل دیجیتال است و اسکنرهای مدرن برای کارآیی و سرعت ساخته شده اند، در ضمن اسکن بهترین وضوح برای تصاویر دیجیتال را تضمین میکند.

انواع اسکنر:

اسکنر تخت :رایجترین و ساده ترین اسکنر موجود در بازار می باشد و برای کاربرد اداری و خانگی مناسب است ، این نوع اسکنر روی یک سطح صاف قرار میگیرد و دارای درپوش است که میتوان آن را باز کرد و سند را برای اسکن روی شیشه ی آن قرار داد .

اسکنر عکس: به طور خاص برای اسکن تصاویر استفاده می شود و دارای وضوح تصویر بسیار بالایی است و نسبت به باقی اسکنرها قیمت بالاتری دارد.

اسکنر اسناد: برای اسکن اسناد متعدد در اندازه های بزرگ است که به آن شیت فید هم گفته می شود و برای اسکن روی شیشه تخت قرار نخواهد گرفت.این اسکنر برای افرادی که میزان اسکن روزانه ی بالایی دارند مناسب است و قیمت آن نیز نسبت به اسکنر تخت بالاتر است.

اسکنر قابل حمل(پرتابل): همانطور که از نامش مشخص است اسکن قابل حمل است و هرجایی میتوان با خود برد و به برق زیادی نیاز ندارد و از طریق پورت USB به دستگاههای دیگر متصل می شود .این نوع اسکنر هم اسکنرهای خوبی هستند برای اسناد ولی به نسبت اسکنرهای تخت یا اسکنر عکس عملکرد بالایی ندارند.

در آخر میتوان گفت که وضوح خروجی برای اسناد 200 DPI کافیست ولی تصاویر به حداقل 600 DPI نیاز دارد .

ما در سایت تبلیغات کپی کالا تمام تلاش خود را به کار میبریم تا بتوانیم اطلاعاتی مختصر و مفید در مورد دستگاههای چاپ دیجیتال برای شما قرار دهیم تا تمام افراد برای خرید یا فروش دستگاههای خود بتوانند راحتتر انتخابی دقیق داشته باشند.

 

leave your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *